Battery, Battery & Charger, Button Cell, Pkcell (CR Series 3 v)
PKCELL-Tray-packing-lithium-button-cell-battery 2032
Availability:
Out of stock
Product Description:
| Battey Type | wholesale rechargeable lithium button cell battery CR2032 dl2032 5004lc 210mAh 3V battery forwatch |
| Brand | PKCELL or OEM |
| Model | CR2032 |
| Size | 20.0mm*3.2mm |
| Voltage | 3V |
| Capacity | 210mAh |
| Shelf Life | 5 years |
| Chemical System | Lithium button battery (Non-Hg, Non-Cadmium) |
| Certifications | CE ROHS SGS REACH MSDS |
| Storage Performance | After 12 months storage at specified conditions, discharge capacity should be no less than 80% of the original discharge capacity. |
| Package | tray bulk, blister card, shrink, box, clamshell. |
| MOQ | minimum 10 pcs |
৳ 55.00 ৳ 90.00
Out of stock



